חיפוש

טיפים לשדרוג מטבח קבלן סטנדרטי

עודכן: 20 בפבר׳ 2020

#תכנון_מטבח_חדש


רכשתם בית חדש מקבלן וגיליתם שהמטבח במפרט של הקבלן אינו תואם את הצרכים שלכם ? החלטה לגבי שדרוג מטבח מקבלן היא אחת ההחלטות החשובות שתצטרכו לקבל. אנחנו כאן כדי לעזור, לייעץ ובעיקר להבהיר את העניין בשדרוג המטבח.


החלטה לגבי שדרוג מטבח מקבלן היא אחת ההחלטות החשובות שתצטרכו לקבל

רוב המתעניינים ברכישת דירה חדשה מקבלן מייחסים חשיבות למטבח המוצע ע"י הקבלן בתוכניות הבנייה. הם בוחנים האם המפרט אותו מציע הקבלן למטבח בדירה תואם לצרכים שלהם או לא וכן, מה נדרש מהם על מנת לבצע שינויים במפרט הבסיסי של המטבח החדש. על מנת להבהיר את התהליך נתחיל מההתחלה. כאשר הפרויקט מתחיל להיבנות בשטח, הקבלן כותב מפרט למטבח ומפרסם מכרז הפתוח לספקי מטבחים שונים על מנת לבחור את החברה שתספק את המטבחים של הפרויקט. לעיתים כשמדובר בפרויקט גדול ישנם כמה ספקי מטבחים . ואתם הלקוחות רוכשי הדירות באותו פרויקט מגורים, רשאים לבחור את המטבח החדש. חברת המטבחים שנבחרה במכרז מחויבת לספק לכם, בעלי הנכס ,את המטבח כפי שמפורט במפרט הטכני שהציע הקבלן.

מפרט זה בדרך כלל כולל ארונות מטבח תחתונים ועליונים בארוך קבוע, מנגנונים פשוטים וטובים וחומרי גלם איכותיים. חשוב לציין כי למרות שאנו נוטים לחשוב כי מדובר במטבח פחות טוב ואיכותי הרי שלא כך הדבר. מדובר במטבח בעל חומרי גלם איכותיים ועמידים העומד במפרט סטנדרטי וקבוע מראש ולכן מאפשר לחברת המטבחים לייצר כמות גדולה מבלי לבצע שינויים ועל כן מחירו זול יותר, למעשה מטבח קבלן סטנדרט בפרויקט הוא סוג של מוצר מדף המיוצר בפס ייצור קבוע וסטנדרטי.

כל שינוי שנדרוש לבצע במטבח יצריך שינויים במידות הסטנדרט, בסוג וכמות הפרזול, בגודל ומיקום הכיור, הכיריים או המקרר ועקב כך נאלץ לבצע שינויים גם בנקודות החשמל והאינסטלציה שהותאמו מראש למטבח הסטנדרט מטעם הקבלן.


החלטה לגבי שדרוג מטבח מקבלן היא אחת ההחלטות החשובות שתצטרכו לקבל כאשר מגיע הרגע ואתם נדרשים להגיע לפגישה אצל ספק המטבחים עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

האחת היא לקבל את המטבח בעל המפרט הבסיסי, במקרה זה בדרך כלל ישנן כמה אפשרויות לבחירת צבע המטבח (לרוב בחירת צבע הפורמייקה) ולעיתים יש אפילו מספר דגמים לאותו מטבח בעל מפרט בסיס מתוכם אתם ראשיים לבחור את הצבע או הדגם הרלוונטיים עבורכם, כל זה ללא תוספת תשלום.

האפשרות השנייה העומדת בפניכם היא לשדרג את המטבח הסטנדרטי ולתכנן מטבח חדש אחר שיתאים לכם באופן אישי. במקרה זה הקבלן מזכה אתכם בסכום כסף שנקבע מראש ואיתו אתכם יכולים לשדרג את המטבח ולתכנן מאפס את מטבח חלומותיכם אצל אותו ספק מטבחים או לבחור בעצמכם חברה חיצונית אחרת לבחירתכם. ברוב המקרים תקבלו מהקבלן זיכוי נמוך יותר במידה ותחברו לביצוע המטבח החדש בחברה חיצונית.


לפני קבלת ההחלטה האם לבצע שדרוג\להתקין מטבח חדש או שמא לקבל את המטבח הסטנדרטי אנו ממליצים לכם בחום לחשוב ולגבש את הצרכים שלכם ואילו דברים חשוב לכם שהמטבח שלכם יכיל, והנה כמה טיפים שיוכלו לסייע לכם בתהליך-


1 למי מיועד המטבח? האם מדובר בדירה להשקעה או דירה עבורכם? לרוב לקוחות שמתכוונים לגור בדירה משקיעים במטבח שישרת אותם נאמנה לשנים הבאות אך גם בדירות להשקעה מומלץ להשקיע במטבח מעבר לסטנדרט הקבלן כדי לשבח את הדירה ולקבל שכר דירה גבוה יותר מהממוצע.

2 לכמה אנשים המטבח צריך לתת שירות? כמה דיירים יגורו בבית זה?

3 עד כמה המטבח חשוב בבית וכמה זמן אתם מבלים במטבח?

4 מה היא צורת האירוח הרצויה – פינת אוכל, דלפק אכילה, אי?

5 כמה מקומות אחסון אנו זקוקים במטבח ואילו סוגי אחסון יתאמו לנו יותר? (מגירות, ארונות, כלאפות, ארון מזווה, ארון שרות, עגלת תבלינים)

6 אילו מוצרי חשמל יש ברשותנו והאם הם מתאימים למידות מטבח הסטנדרט?

7 זכרו שעדיף לתכנן מטבח נכון ומתאים כבר בתהליך הבניה מאשר לאחר קבלת מפתח, אז שינויים ותוספות יהיו פחות ברי השגה.
אנו ממליצים לכם להשקיע זמן ומחשבה בבחירת המטבח המתאים, במחיר המתאים עבורכם. על מנת שתיהנו ממנו לפחות ב25 שנים הבאות. היו צרכנים נבונים!


791 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול