חיפוש

בחירת חומרי גלם בתכנון מטבח חדש


 
אילו חומרי גלם לבחור בתכנון מטבח חדש

אודות יתרונות וחסרונות חומרי גלם בעולם המטבחים


מהם חומרי הגלם המובילים בשוק, איזה חומר גלם יאפשר לכם לקבל מראה מטבח כפרי ואיזה חומר יעניק מראה מטבח הייטקי. אנו נמנה את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.


 

לפני שאנו ניגשים לתכנן מטבח חדש ולבחור חומרי גלם למטבח עלינו לחשוב על עיצוב הבית כולו היות ובדרך כלל נרצה ליצור אווירה כללית זורמת בבית. במידה והמטבח שלנו פתוח לסלון חשוב לייצר הקשרים של שפה, צבע וטקסטורות בין השניים. תוכלו למצוא במאמר –"סגנונות בעיצוב מטבח" את מגוון הסגנונות המובילים שקיימים היום בשוק, מהסגנון הכפרי ועד לסגנון הייטק וכך תוכלו להבין מה הסגנון המתאים לכם ביותר ולכוון את בחירתכם לחומרי הגלם המתאימים בעת עיצוב ותכנון מטבח חדש.


נתחיל בחומרי הגלם המרכזיים מהם עשוי גוף המטבח


סנדוויץ' (לבן או אדום) מצופה פורמייקה או סיבית מצופה במלמין.

סנדוויץ' הוא למעשה עץ לבוד המכונה דיקט. זהו עץ תעשייתי עשוי שכבות עץ מודבקות אחת על גבי השנייה בצורת שתי וערב כך שתתקבל פלטה ישרה מאוזנת.

על גבי הסנדוויץ' מדביקים בטכניקה של כבישה את הפורמייקה עליה נרחיב בהמשך. סוג נוסף של חומר לייצור גוף המטבח הוא הסיבית המצופה במלמין. פלטת סיבית עשויה מסיבי עץ ודבק שעוברים תהליך כבישה. חוזק הפלטה נקבע על פי צפיפות הסיבים וסוג הדבק. אנו ממליצים לייצר את גוף המטבח מפלטות של סנדוויץ' (לבן או אדום) בציפוי פורמייקה היות והוא חזק מאוד ועמיד בפני מים ומכות לעומת הסיבית שהיא נוטה לקבל בלאי גבוהה ועלולה להתנפח מהר במגע עם מים.עכשיו ניגש להרחיב על חזיתות המטבח וחומרי הגלם השונים שמציע השוק, נרחיב על היתרונות והחסרונות של כל אחד, עלויות ואפשרויות עיבוד שונות.


מטבח פורמייקה - הראשונה והמפורסמת מכולם היא הפורמייקה שהיא למעשה ציור שעליו מודבק פורמלין ומעובד בכבישה בטמפ' גבוהה. לפורמייקה יתרונות רבים שכן היא קלה מאד לניקוי, היא חזקה ועמידה בפני מכות ושריטות, זולה יחסית ומגיעה במגוון רחב מאוד של צבעים ואיכויות. אחד החסרונות הבולטים שלה הם הקנטים המודבקים בדפנות של הפלטה ועוללים להתנתק עם הזמן והבלאי. חסרון נוסף הוא המגבלה של עיבוד החומר, היות והפורמייקה היא חומר קשה מאוד היא לא ניתנת לעיבוד בצורות שונות ומגיעה רק בזוויות של 90 מעלות ולכן ניתן להשתמש בה בעיקר על מנת לקבל מטבח מודרני בקו נקי וישר.

מטבח פולימר - חזית מפולימר עשויה פלטה מחומר פלסטי ממשפחת PVC ועליה מוטבע בכבישה הפולימר. חומר זה הוא חזק יחסית ועמיד כמעט כמו הפורמייקה. קל לניקוי, לא מצריך קנט שעלול להתנתק בעתיד, מזכיר במראה דלת בצבע בתנור וניתן לעבד את החומר ולקבל צורות וסגנונות שונים וכך ניתן לייצר מטבח בסגנון כפרי עם פיתוחים בעלות זולה יותר מצבע בתנור.

מטבח פורניר - פורניר הוא חומר עשוי שכבה דקה מאוד של עץ שמודבקת על פלטה מMDF. המרקמים והטקסטורות תלויות בסוג העץ ממנו הפורניר הגיע ומהגילוף של השכבה (שטייף –גילוף עם פסים, פרח- גילוף עם "העיניים" של העץ). פורניר מכניס אווירה אלגנטית וחמימה לבית, ניתן לקבל אותו במגוון רחב מאוד של טקסטורות וצבעים מרהיבים, ניתן לשלבו בארונות עליונים במטבח לקבל מראה יוצא דופן, מאידך פורניר הוא חומר רך יחסית ואינו עמיד בפני מכות ועל כן לא מומלץ לשימוש בבית עם ילדים קטנים.

מטבח נאנו - זהו סוג של פורמייקה בעיבוד טכנולוגי מיוחד המונע סמני ידיים. הנאנו מגיע בגימור מט או מבריק, הוא חזק ועמיד כמו הפורמייקה, קל לניקוי וכאמור דוחה סימני ידיים ,כמו הפורמייקה גם הוא מאפשר עיבוד וחיתוך רק ב90 מעלות, דבר המאפשר לייצר איתו מטבחים בסגנון מודרני ונקי ללא פיתוחים.

מטבח בצבע בתנור- טכניקה זו מוכרת גם בשם שלייף לק, זוהי דלת עשויה מMDF ועוברת צביעה מיוחדת במספר שכבות צבע בחדר סטרילי ומועברת לתנור. הצביעה יכולה להגיע בגימור מט או מבריק. היתרונות שלו הם התוצאה המרשימה והמראה האלגנטי שלו, אך היות ומדובר בעץ בצביעה הוא חומר רגיש מאוד ואינו מומלץ בבתי עם ילדים קטנים.

מטבחי זכוכית, היי גלוס, קריסטל לייזר- כל אלה הן דלתות עשוית זכוכית בטכנולוגיות שונות, התוצאה היא מראה הייטק, מבריק או מט, בעל מגוון רחב של צבעים, הדפסות ועוד. החסרונות של החומר הן המחיר הגבוה, הרגישות של החומר וסימני הידיים שנשארים על גבי המשטח.

לאחר שקראתם והשכלתם אודות סוגי החומרים המובילים בשוק המטבחים, אין לנו ספק שתעשו את הבחירה המושכלת, הנכונה והמתאימה לכם ביותר.בואו עוד היום להתרשם ולקבל יעוץ מקצועי עם חיוך ללא התחייבות בסניפי סקיי קיטשין


לחצו לרשימת הסניפים


725 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול